Megszólalt az ELTE a megszűnő történeti tanszékről
Az ELTE BTK közleménye szerint több tanszéket is átalakítanak, de a Gazdaság- és Társadalomtörténeti Tanszék nem szűnne meg csak úgy.
Az ELTE BTK közleménye szerint több tanszéket is átalakítanak, de a Gazdaság- és Társadalomtörténeti Tanszék nem szűnne meg csak úgy.
A Gazdaság- és Társadalomtörténeti Tanszéket beolvasztják a Művelődéstörténetibe.
A Csomád 32 ezer éve tört ki utoljára, ám a jelek szerint egyáltalán nem inaktív.
Akár át is vehetné doktori oklevelét az a nő, aki korábban ezt nem tehette meg, mert nem volt hajlandó esküt tenni az új alkotmányra. Az egyetem azóta megváltoztatta az eskü szövegét, erről azonban nem értesítette az érintettet – írja az Index.
Azonnali hatállyal elbocsátotta a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem dékánját és oktatóját az intézmény rektora – adta hírül a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar Facebook-oldala.
Jelenleg nem tervez további intézményi átalakításokat – így reagált az Emberi Erőforrások Minisztériumának oktatási államtitkársága az Index értesülésére, amely szerint a Budapesti Műszaki Egyetem Gazdasági és Társadalomtudományi Kara az Eötvös Loránd Tudományegyetemhez kerülhet.
Drasztikusan meggyengülhetnek a hallgatói érdekképviseletek, ha a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) javaslatait megszívleli a kormány. A gólyatábori botrány miatt kipécézett ELTE-n például 12-ről három főre csökkenne a hallgatók létszáma az egyetem legfőbb döntéshozó szervében, a szenátusban, és ezzel párhuzamosan a kari tanácsokban is kevesebb diák ülne. A támadás az egyik olvasatban a kormány kontra hallgatói szervezetek-meccs egyenes folytatása, ugyanakkor vannak olyan hangok is, amelyek szerint a HÖK-ök nem azzal foglalkoznak, amivel kellene nekik, és ezért volna ideje újragondolni a jogköreiket.